Политехничка школа „Милутин Миланковић“ у подручју рада Геодезија и грађевинарство школује следеће образовне профиле:

1. Архитектонски техничар – IV степен
  2. Грађевински техничар – IV степен
  3. Керачичар – терацер – пећар -III степен
  4. Декоратер зидних површина – III степен

На самом почетку лепе мисли о градитељству:

„Одувек су неимари део себе и своје душе уграђивали у велике грађевине.
У рукама вештих грађевинара певали су и дрво и камен, и уз ту мелодију
настадоше насеља, путеви, мостови и божји храмови“
Иво Андрић

„Човека окружује природа и архитектура-она је надградња природе“
Аристотел

Да би се све то остварило прво је потребно стећи знање у учионицама. Велики део наставног процеса из стручних предмета одвија се у групама што омогућава бољу активност ученика и чињеницу да се већи део градива усвоји већ у школи.

Теоријска настава и практичне вежбе из стручних предмета се организују у учионицама, рачунарским кабинетима, радионици и градилиштима. Део усвојеног наставног градива сликовито је приказан кроз слике:

Посебно задовољство ученицима представља рад у радионици. Тамо примењују и проверавају теоријска знања. Школа је окићена макетама које су наши ученици сами направили.

У њихову вештину и знање могу су се уверити и грађани Крушевца на многобројним изложбама у граду као и на изложбама у школи.

Лепи цртежи красе зидове наше школе захваљујући проф. Радмили Савић и њеним ученицима:

Веома лепе тренутке ученици доживе и при посетама Сајму грађевине у Београду што је њихова редовна годишња активност.

Усвојена нова знања коначно се уобличе посматрајући радове на градилишту:

Од последњих већих успеха можемо истакнути неколико награда са Републичког такмичења грађевинских школа у Суботици:

• Из предмета Примена рачунара у грађевинарству Милош Попадић, ментор Драган Настић освојио је прво место.
  • Друго место из предмета Бетон освојила је Миљана Милосављевић, ментор Јовица Синадиновић. Миљана похађа образовни профил Грађевински техничар за нискоградњу.
  • Треће место освојила је Милица Минић, ментор Владица Аранђеловић из предмета Грађевинске конструкције.
  • У области практичног рада образовног профила керамичар друго место освојио је Урош Симоновић, док је трећи био Марко Николић. Ментор керамичара је наставник Саша Стојановић.

Наставу из стручних предмета реализују инжењери грађевинске струке и архитекте који углавном имају велико искуство и у привреди тако да својим ученицима повезују сва теоријска знања из различитих стручних предмета и то појашњавају на примерима из праксе.

По завршеном школовању наши ученици могу да:

• Раде на градилишту;
  • Сарађују у пројектовању објеката високоградње и нискоградње;
  • Могу да се запосле у предузећима која израђују пројектну документацију, као сарадници на разради пројекта;
  • У грађевинским предузећима могу радити на организацији грађења и грађењу објеката;
  • По завршеном школовању могу наставити студије на архитектонском, грађевинском, као и на другим факултетима и вишим школама.

Можемо са задовољством рећи да имамо пуно успешних бивших ученика и то како мајстора тако и техничара и инжењера.

Добро дошли у Политехничку школу „Милутин Миланковоћ“.